ԱԲՈՎՅԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՍԵՓԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ ՀԱՆԴԻՍԱՑՈՂ ԱՐԱՄՈՒՍ ԳՅՈՒՂՈՒՄ ԳՏՆՎՈՂ 07-013-0140-0052 ԿԱԴԱՍՏՐԱՅԻՆ ԾԱԾԿԱԳՐՈՎ ՀՈՂԱՄԱՍՆ ԱՐԱՄԱՅԻՍ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻՆ ՈՒՂՂԱԿԻ ՎԱՃԱՌՔՈՎ, ԸՆԴԼԱՅՆՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ՕՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Համաձայն Հողային օրենսգրքի 66-րդ հոդվածի 1-ին մասի 8-րդ կետի և 2-րդ մասի, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2016 թվականի մայիսի 26-ի N 550-Ն որոշման 3-րդ կետի, Աբովյան համայնքի ավագանու 2025 թվականի հունվարի 23-ի N 04-Ն որոշման, հիմք ընդունելով Արամայիս Խաչատրյանի դիմումը (մուտք՝ 2025 թվականի մարտի 25-ի N Ք-1899), Աբովյան համայնքի ավագանին ո ր ո շ ու մ է.
1. Արամայիս Խաչատրյանին սեփականության իրավունքով պատկանող (հիմք՝ 2023 թվականի նոյեմբերի 22-ի N 22112023-07-0061 վկայական) Աբովյան համայնքի Արամուս գյուղում գտնվող 07-013-0140-0041 կադաստրային ծածկագրով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության 562 քառակուսի մետր մակերեսով վարելահող հողամասին կից Աբովյան համայնքի սեփականություն հանդիսացող (հիմք՝ 2025 թվականի մարտի 06-ի N 06032025-07-0096 վկայական) Աբովյան քաղաքի Արամուս գյուղում գտնվող 07-013-0140-0052 կադաստրային ծածկագրով 61.6 քառակուսի մետր մակերեսով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության վարելահող հողամասը կադաստրային արժեքով, ուղղակի վաճառքով, ընդլայնման նպատակով օտարել սահմանակից ընդլայնվող 07-013-0140-0041 կադաստրային ծածկագրով հողամասի սեփականատեր Արամայիս Արտակի Խաչատրյանին։
2. Արամայիս Խաչատրյանը պարտավոր է՝
1) Աբովյանի համայնքապետարանի 900105201363 հաշվեհամարին վճարել 9 830 (ինը հազար ութ հարյուր երեսուն) դրամ՝ օտարվող հողամասի կադաստրային արժեքը.
2) Աբովյանի համայնքապետարանի 900105201652 հաշվեհամարին վճարել 65 000 (վաթսունհինգ հազար) դրամ՝ համայնքի մատուցած ծառայությունների դիմաց փոխհատուցման վճար:
3. Սահմանել, որ սույն որոշումից ծագող գույքային իրավունքների նոտարական ձևակերպման և պետական գրանցման հետ կապված վճարների ու տուրքերի վճարումները կատարվում են Արամայիս Խաչատրյանի կողմից։
4. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում Արամայիս Խաչատրյանին որոշման ընդունման մասին իրազեկելու օրվան հաջորդող օրվանից։